Jak Ziemia na Ziemi

Jak Blog na Blogu

#
#
Brat 10.02.2021

Nowoczesny środek transportu

Polecane: www.wolne-mysli.pl snoran plus

Od wielu lat jesteśmy zmuszeni do korzystania z różnych środków transportu w przemyśle napędowym i transportowym, które były przedmiotem wielu opracowań. Transport towarów w branży transportowej był jednym z najbardziej dochodowych i dynamicznie rozwijających się rynków. Tylko kilka firm podjęło decyzję i całkowicie zautomatyzowało swoje pojazdy. Motoryzacja to tylko jedna z niewielu dziedzin, w których rozwój inteligentnych systemów zaowocował znacznymi postępami w zakresie bezpieczeństwa i komfortu.

Jakie są nasze najnowsze samochody i ciężarówki?

Nieustannie otrzymujemy informacje o nowych technologiach rozwijających się w dziedzinie transportu i logistyki. Temat nowych pojazdów transportowych i logistycznych jest dla nas szczególnie interesujący. Posiadamy w pełni zautomatyzowane i napędzane elektrycznie ciężarówki i samochody z automatyczną skrzynią biegów. Technologia wykorzystania zautomatyzowanych systemów w transporcie nosi nazwę Active Cruise Control. Samochody wyposażone w tę funkcję nazywane są samochodami EBD.

Aktywny tempomat składa się z silnika i komputera pracującego w specjalny sposób, dzięki czemu samochód może nauczyć się jeździć w dużym ruchu miejskim i lokalnym. Gdy do samochodu zostanie podłączony komputerowy sygnał sterujący, zaczyna on uczyć się, co tak naprawdę prowadzi, a następnie przeprowadza poprawną pracę samochodu. Gdy sygnał jest odłączony, samochód jedzie sam, poruszając się autonomicznie z wyłączonym silnikiem i pomocniczą kierownicą zamontowaną na tylnej osi.

Ponadto samochody te są wyposażone w zaawansowane systemy zapobiegające popełnianiu błędów. Jednym z najważniejszych systemów jest ten, który wykrywa samochód podczas zderzenia, aw razie kolizji uruchamia hamulec bezpieczeństwa, zmniejsza prędkość i zapobiega uruchomieniu pojazdu. Ten system ratuje życie wielu użytkownikom dróg. Elektroniczne funkcje hamowania są również bardzo ważne podczas wjeżdżania w obiekty - system podpowie kierowcy, kto musi hamować przed miejscem uderzenia, a podczas wyprzedzania - co jest potrzebne do bezpiecznego hamowania.

Kolejną bardzo ważną funkcją jest ta, która umożliwia pochylenie kierownicy w kierunku jazdy. Gdy samochód porusza się w lewo, a kierowca nie zamierza zmieniać kierunku i wychylać kierownicy, wyświetla się ostrzeżenie. Kierowca jest wtedy tego świadomy i może bezpiecznie uciec.

Również zalety tych samochodów są znaczne: są to samochody lekkie, łatwe w transporcie i nie kojarzą się z zatorami na drogach. Zużycie paliwa jest duże, więc możesz je zmniejszyć stosując alternatywne metody uzyskania samochodu o niższym spalaniu. Istnieją również różne sposoby na zdobycie takiego auta.

Polecane: Wymulator wyścigowy Poznań

Tagi: samochód, ciężarówki, transportuje różne substancje do wnętrza i na zewnątrz komórki, transportu drogowego, transportuje mocz z nerki do pęcherza moczowego, transportuje aminokwasy na rybosomy, transportują substancje i odbierają sygnały ze środowiska zewnętrznego, transportuje gazy oddechowe, transportuje substancje między komórką a otoczeniem,