Jak Ziemia na Ziemi

Jak Blog na Blogu

#
#
Brat 14.12.2020

Co wspólnego mają bitcoiny z bankowością elektroniczną?

Polecane: ogloszeniaprasowe.pl

Informacja

O blockchainie nie wiemy bardzo dużo. Nie wiemy nawet, czy w systemie były kiedyś pełne węzły. Czy pierwotni twórcy Bitcoin naprawdę ufali systemowi, czy tylko na pokaz? Wiemy, że wszystkie transakcje muszą być potwierdzone specjalnym tokenem, który chroni tożsamość zaangażowanych stron.

Jeśli chcesz zacząć od podstaw blockchain, to jest miejsce, w którym możesz zacząć. Ponadto, jeśli chcesz pogłębić swoją wiedzę, zapraszamy do obejrzenia filmu wprowadzającego do bitcoina. To doskonałe wprowadzenie do systemu kryptowalut.

Jak działa Bitcoin?

Każda cyfrowa moneta jest połączona w systemie z kluczem publicznym ECDSA (kryptografia krzywych eliptycznych). Kiedy ktoś przesyła bitcoiny na adres innego użytkownika, tworzona jest transakcja, w której klucz publiczny nowego właściciela jest powiązany z określoną ilością bitcoinów. Następnie transakcja jest podpisywana kluczem prywatnym. Nie ma więc możliwości, aby ktoś wysłał nasze bitcoiny bez naszej zgody - bez znajomości klucza prywatnego jest to niemożliwe.

Jak przechowujemy bitcoiny?

Nie musimy się martwić o nasze pieniądze. W rzeczywistości mamy nad tym niemal całkowitą kontrolę. Kiedy wysyłasz komuś bitcoiny, nie dajemy Ci kopii przelewu, mamy tylko kopię klucza publicznego. Więc bitcoin jest nieodwracalnym dokumentem.

Co wspólnego mają bitcoiny z bankowością elektroniczną?

Oba systemy wykorzystują te same podstawowe pojęcia. Różnica polega na tym, że w bankowości elektronicznej stosuje się specjalny rodzaj banknotów zwany elektronicznymi. Tutaj znowu mamy prawie całkowitą kontrolę nad transferem. Przelew trafia bezpośrednio do odbiorcy, zaszyfrowany kluczem prywatnym. Tak więc bitcoiny mają podobny charakter do pieniędzy elektronicznych.

Czy bitcoiny mają wartość?

Obecnie w USA używamy pieniędzy fiducjarnych. W przypadku bitcoinów prawie zawsze zmienia się wartość. Na przykład, jeśli Apple ogłosi, że zaprzestaje wysiłków w celu stworzenia chipa komputerowego typu open source, który zastąpi iPhone'a, cena bitcoinów natychmiast wzrośnie. To samo stanie się z zastosowaniem pieniądza fiducjarnego do bitcoinów. Gdy tylko rząd ogłosi, że kończy wsparcie dla bitcoinów, wartość wirtualnej waluty spadnie.

Jak działa Bitcoin?

Każda cyfrowa moneta jest połączona w systemie z kluczem publicznym ECDSA (kryptografia krzywych eliptycznych).

Czy bitcoiny mogą być pieniądzem?

Mając to na uwadze, jak możesz wysłać bitcoiny do kogoś innego?

Jeśli chcesz przenieść bitcoiny na adres innego użytkownika, wykonaj kilka prostych kroków. Pierwszym jest utworzenie adresu, który do nich należy. Następnie wysyłasz odpowiednią ilość bitcoinów na adres docelowy.

Jak przenosić bitcoiny z jednego portfela do drugiego?

Mówiąc najprościej, przesyłasz bitcoiny z portfela na adres docelowy. Proces jest taki sam dla obu bloków.

Jak przenosisz bitcoiny z jednego adresu na drugi?

Przesyłasz bitcoiny z jednego adresu na drugi w tradycyjny sposób - za pomocą aplikacji lub portfela kryptowalut.

Istnieje jednak alternatywne podejście, którego możesz użyć do transferu bitcoinów. Nazywa się to cyfrową gotówką i działa podobnie jak tradycyjne banknoty i monety. Jednak łatwiej jest przenosić bitcoiny z jednego portfela do drugiego. Kiedy ktoś wysyła bitcoiny na adres innego użytkownika, tworzona jest transakcja, w której klucz publiczny nowego właściciela jest powiązany z określoną ilością bitcoinów.

Jak działa Bitcoin?

Każdy wejściowy blok transakcji w sieci bitcoin jest tworzony jako równy minimalnej liczbie bitcoinów wymaganej do podpisania go określonym kluczem prywatnym. Nie ma więc czegoś takiego jak transakcja spamowa. W przypadku pojedynczego e-maila nie wysyłamy ich wszystkich naraz. Każdy e-mail jest łączony w blok i podpisywany kluczem prywatnym. Nie ma więc możliwości, aby ktoś wysłał nasze bitcoiny bez naszej zgody.

Jaka jest różnica między bitcoinami a bankowością elektroniczną?

Mając to na uwadze, łatwiej jest je rozróżnić. Kluczem jest oczywiście to, że nasze pieniądze są kontrolowane przez kogoś innego. Jednak tak samo jest z bankowością elektroniczną. Jedyna różnica polega na tym, że w bankowości elektronicznej możesz wypłacić saldo w dowolnym momencie

Tagi: nowe waluty,